Všechny aktuality
ZŠ Mikulášovice

Základní škola Mikulášovice

Naše základní škola má bohatou historii, ale dnes je to moderní základní škola se vším všudy. Vyučujeme téměř dvě stě žáků v obou stupních. Panuje u nás přátelská atmosféra se vstřícným přístupem pro každého. Nesmělé prvňáčky vřele přivítáme a podpoříme při nástupu ke školní docházce, ambiciózní deváťáky zase výborně připravíme pro další vzdělávání. Po pilném učení přijde k chuti dobrý oběd v naší školní jídelně, kde vaříme podle zásad zdravé výživy.

Díky školnímu poradenskému pracovišti můžeme pomoci s nejrůznějšími záležitostmi v životě každého školáka. Pro žáky se specifickými poruchami učení samozřejmě poskytujeme pedagogické asistenty, máme program i pro žáky cizince. Naše škola je plně on-line, připojit k internetu se lze ve všech třídách a tyto moderní digitální technologie používáme ve výuce všude tam, kde je to možné. Kromě specializované PC učebny často využíváme při výuce iPady a mnoho softwarových výukových programů.

Nejsme však přivázáni jen k obrazovkám! Našim žákům nabízíme zájmové kroužky přímo v družině a také mnoho různých mimoškolních aktivit. Z kroužků pro nadšené sportovce, nadané umělce i pilné včelky a šikovné ruce si u náš vybere každý. Přijďte se na nás podívat nebo nám napište, jsme totiž tvořivá škola pro všechny!

školy  družiny

ZŠ Mikulášovice - Projekt Učíme se pro život